View Single Post
Eski 04-10-2016, 17:54   #24
tarku
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi velitombul Mesajı Göster
selam can dostlar içinizde yeniyim ve hepinize saygılar sunuyorum. ısparta ili şarkikaraağaç ilçesi yeniköy köyündenim. burda bulunmamın en baştaki sebebi ağaç sevgisi insanlarla tanışmak. ancak benim de kendime göre bir meselem var ve yardımcı olursanız çok sevinirim. velitombul32@hotmail.com e-posta adresim. derdim: benim köyde 37 metre derinliğinde bir sondaj kuyum var ve bu kuyudan tek hattan yaklaşık 450 metre 600 metre ve 750 metre mesafelerdeki 3 ayrı bahçeme sifon mantığı ile su götürüyorum. kuyunun bulunduğu tarla ile bahçelerim arasında gogle earthe göre 9 metre civarında kot farkı var ben bu kot farkını kullanıyorum. ancak su belli bir süre sonra kesiliyor. kuyunun derinliği 37 metre içinde 17 metre sızdırmasız boru var suyun toprak hizasından seviyesi 5 metre suyu çekmeye başlayınca suyun seviyesi 6,5 metreye kadar düşüyor anacak son bilgiyi net ölçebilmiş değilim. sorum şu: bu sayfada su koçu gördüm su koçunu bu kuyuda kullanma şansım varmı verimi ne olur. su koçunu nasıl temin edebilirim bedeli nedir. saygılarımla.
Kuyuda kullanma şansınız yok. su koçu için akar su ve su basıncı gerekir. 5 metredeki suyunuz belirli bir süre sonra aşağıya düşüyorsa; Kuyunuzun potansiyelinin üzerinde su çekiyorsunuz demektir. Çektiğiniz suyun debisini ve ne kadar zamanda aşağıya düştüğünü kontrol edin.

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön