View Single Post
Eski 27-09-2016, 22:39   #65
cevizci 44
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-09-2016
Herkeze merhaba ben malatyadan katılıyom aranıza .40 dönü üzerine 1200 çentır fidanı geçen kış diktim rakım 950 civarı fidanlar kışın üst kısımları yandı 5 10 stm kaldı aşıların üstünden tekrar filizlendi şu anda 1.5 .. 2 mtre gibi ceviz için olmasa olmazın hepsini yaptım 1.25 stm patlatma büyük d 8 paletli ile sırt oluşturduk 8e 4 dikim bakır ilazyonlu toprak altı damlama yaptık tek dal bıraktık bitki besleme gerekeni herşeyi yaptık. Şu ana kadar sorun yok ama şidi korktuğum fidanlar hala büyüyo erken donların fidan uçlarını yakması tercübesi olan arkadaşlar nasıl durdura bilirim gelişimi bakır bordo bulamacı ve çinko ağaç yapraklarını döktüğünü söylüyolar bunu uygulayayımı yoksa kendi halinami bırakayım . Gübrelemeyi 8 inci ayın 10 unda bıraktık sulamayı ise 9 uncu ayın başında bıraktık ama centır hala büyüyo ne yapmalıyım fidanlar çok güzel oldu yanmasından korkuyom yardımcı olursanız sevinirim malatyada ben profosyonel cevizci bulamadım her şeyi interneten araştırdım yaptım ceviz bahçem malatya havaalanı yanı şimdiden teşekürlerimi sunuyorum

cevizci 44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön