View Single Post
Eski 22-09-2016, 19:19   #20
dongyul
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Sayın MeyveliTepe;

- Benim önerim tohum etkinliği sonrasında en fazla tohum paylaşan üyelere bir takım hediyeler veriyorsunuz.... Bu tarz motife edici hediyelerin verilmesi çok güzel... bu hediyeleri ayrı bir dalda da verseniz mesela en farklı en nadide hiç kimsenin paylaşım yapmadığı tohumları paylaşan kişilere olabilir.... Bu benim naçizane fikrim...

- Ayrıca geçen senede bu durumdan rahatsız olmuştum ve dile getirmiştim... yeni üyelerin etkinliğe katılması... 1 mesaj yollamış onuda tohum talep ettiği kısımda başka bir mesajı yok foruma bir katkısı yok... tohumu aldıktan sonra ekip ekmediği belli değil.... tohum talep kotası koyduğunuz için belki o kişiler yüzünden hak eden çok isteyen kişilere tohum ulaşmıyor... yeni üyeler ama tohum etkinliğinden yararlanıyor... bence bu haksızlık... umarım durumu anlatabilmişimdir...

- Ayrıca şu konuda da çok rahatsızım geçen seneki etkinlikte talepte bulunduğum tohumlardan paketinden sadece 3-4 tane tohum çıktı (İsmi bende kalsın) bu tohum yeterli değil ki biliyorsunuz ki fide yetiştirmede bir çok handikap var ve bu yüzden fideler bazen telef olabiliyor ne kadar iyi bakılsada bende öyle oldu 3 tane domates çimlendi biri çimlenmedi sonraki fide aşamasında mantar hastalığından 2 fidem telef oldu sadece bir kaldı sonuç onuda ileri ki aşamada tohum alamadan mantari hastalıktan kaybettim. yani demek istediğim tohum paylaşımda en az örneğin 10 adet tohum yollansın aşağı ki sayıda tohum yollanmasın eğer dağıtıcının tohumu azsa kişi sayısı olarak sınırlandırsın... mesela ben bu yıl bu şekilde kişi sayısında sınırlama koyacağım ilk on kişiye açıktır diye..

dongyul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön