View Single Post
Eski 22-09-2016, 19:17   #1166
erkanbey
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2013
Geçen yıl ilk defa hıyar yetiştimeyi denedim,ziratçiden bir tohum aldım.Hıyar bir uzadı bir çiçekledi anlatamam ama gel görki bir hıyar alamadım ne yaptıysam olan bizim sinir sistemlerimize oldu.Bu yıl etkinlikte sayın Aleydi den aldığım tohumdan ektim büyük bir kaba ama iki üç çeşit hıyar diktim,diğerlerinden gene alamadım ama Aleydinin hıyardan iki tane güzel hıyar aldım.

Acaba bir yılda iki sefer ürün alabilirmiyim diye temmuz sonlarında Aleydi den aldıklarımdan iki tohum daha ektim,deneme amaçlı olduğu için bir buçuk litrelik küçük bir saksıya ektim.Birisi çimlendi büyüdüde,ve şuanda mükemmel görünüyor eyer üstündeki hıyarları büyütürse şok olacağım.

Koyduğum resim iki gün öncenin 6 hıyar görünüyor şu an 8 hıyar oldu sadece en alttaki bir tanesi sarardı yoksa 9 taneydi.Bu kadar küçük saksıda bu kadar hıyar veriyorsa büyük saksıda nasıl olur düşünemiyorum
Bu seferki saksıda baya değişik katkılar var ama bilmiyorum onların etkisi mi oldu.Solucan gübresi var ,koyun gübresi var,yarasa gübresi var(yarasa gübresini meyve bağlamada baya etkili diyorlar)

İlk resim geçen seneki ziraatten aldığım,ikinci ve üçüncü bu sene Aleydinin hıyarlardan aldıklarım,son resimde temmuzda ektiğim Aleydi den aldığım.Aleydi nin hıyarlar çok çiçeklemiyor az gösteriş çok iş yani

Bu arada sayın Aleydi ye teşekkürlerimi sunuyorum.

Eklenen Resimler

erkanbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön