View Single Post
Eski 05-09-2016, 12:18   #171
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dongyul Mesajı Göster
Sayın TCM domatesleriniz çok güzel elinize sağlık... merak ettiğim italian heirloom çeşidi domatesin verimi nasıl? ayrıca kök başına kaç domatesi oluyor ve domateslerin üzerindeyken kopartmadan bitkinin tamamını fotoğraflayabilir misiniz? Belki koymuşsunuzdur gözümden kaçmış da olabilir....
Bu yıl gösterdiğim özene rağmen iki kez yağan dolu-şiddetli yağmur domatesleri olumsuz etkiledi. Özellikle ilk sıradaki heybetliler tam olgunlaşmadan hastalığa yakalandılar ve ekşimsi garip bir tatları oldu. İlaçlama sonrası şimdi daha iyiler ancak sezon geçmek üzere. Az önce baktım italian heirloomların istediğiniz resimleri alabileceğim kökü yok maalesef. Çoğunun domateslerini almışım. Yine de bir kaç tane çektim daha sonra eklerim ancak istediğiniz gibi değil maalesef. Daha geç olgunlaşan ve epey sağlıklı gözüken maniye ye baktığımda üzerinde 14 tane irice domates saydım, tek-tük olgunlaşmış çoğu yeşil. Ancak diğer iri diyebileceğimiz hiç bir domates üzerinde bu kadar ürün yoktu. İtalian heirloomda da olsun 10 tanedir herhalde.

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön