View Single Post
Eski 01-09-2016, 16:36   #3
GÜRKİ
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-08-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kimyager147 Mesajı Göster
Merhaba forma hoş geldiniz öncelikle.
Yapmaya düşündüğünüz iş gerçekten zor bir iş.
-Başlangıç maliyeti
-4 ay yetecek finans ( çünkü tavuklar hemen yumurtlamayacak.)
-Doğru yerden ürün temini
-Yeteri kadar büyük bir arazi
-Tavuklardan anlamak
-Yem tedariki veya ekimi
-Satış (en zor olanı)
-Reklam

Bunlar aklıma gelenler. Bende bu işi yapmayı düşündüm fakat satma konusu cidden zor. İstediğin fiyata satamazsan zarar edersin. Ki çok sayıda kapatan işletme var.
Şevkini kırmış olmayayım ama ilk önce küçük başlayıp pazar buldukça büyümek gerek. İş tecrübesi de önemli.

Verdiğiniz bilgiler için öncelikle çok teşekkür ederim kimyager 147 hoş bulduk.

Hayvanları çok severim geçmişte köyde çok tavuk beslemiştim fakat ticari boyutta değil sadece sevdiğim için ve uğraşı güzel bir olay olduğu için.

Tavuklardan anlamak tabi kide bence en önemli hususlardan birisi ne kadar bilsek de tecrübe çok önemli.
Bilinen güzel ve doğru bir yerden aşıları yerinde veteriner kontrolünde 15-16 aylık lohman veya atak-s tavuklar almayı düşünüyorum tabi ki ilk etapta en fazla 150-200 civarı fazla açılmadan pazarı görüp ona göre hareket etmek istiyorum.

Meraklı ve hevesli olduğum için araştırma öğrenme konusunda sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum. Pazar işi de çok önemli gerçekten sürekli çevreme bulunduğum konum ve yakın ilçelere reklam ve pazar için koşturup ürünü pazarlamak geliyor aklıma.
Gerekli finans var fakat arazi yok onuda alıp yavaş yavaş başlamak istiyorum yani istediğim şey tarımsal veya hayvansan faaliyetlerde bulunmak.

Yaklaşık 6-7 aydır büyük bir araştırma içerisindeyim umarım her şeyin hayırlısı olur.

GÜRKİ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön