View Single Post
Eski 20-08-2016, 23:50   #1
logpugtwo
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-08-2016
logpugtwo / Zelkova

Merhaba lar bende bu aralar bonsai tarzı hobi ağaç yetiştiriciliği ne merak sardım bir yapı marketten aldığım zelkova türü ağaç ım için biraz yardım almak istiyorum
1.daha önce yazmıştım aldıktan sonra biraz budama yaptım ama uç alma yapmalımıyım
2. Saksı değişimi yaptım kökler dışarı çıkıyordu nerdeyse hepsi duvara dayanmış ti ama uyanık olduğu için sadece yeni saksı alıp altını deldim matkapla 2 delik sonra çakıl taşları biraz daha büyük ama koydum üstüne hazır toprak karışımı ph 5.5 sonrasında eski saksıdan bonsai yi çıkarıp yenisi ne yerleştirdim umarım zarar görmez bonsai besini normalde 2 lt 1 ölçek diyor ben sulama suyu na 500 ml 10 da 1 ölçek koyup şu vermeye başladım yağmur gibi yapıyordum doğrumu sulamayı rutin e oturmadım toprak kurumaya başlarsa.verıyorum ama drenaj deliklerinden daha hiç şu çıkmadı çıkmalı mi az mı veriyorum
3.bonsaı im şu anda evde duruyor esintisi olan cam kenarı bir yerde ama evdeki bütün cam kenarlarında kalorifer var güneş alan yerlerde de etkisi oluyır kışın önüne ısıyı engelleyecek bir yalıtım malzemesi koysam kışın sorun olurmu kalorifer (ayarlı) ayarını kıssam kapalıdır az açsam olurmu
4 sitede (oturduğum bu site değil )kullanılan 30 30 30 gübre aşırı ağır mı gelir
5.zelkova cinsi kolay şekil alıyor mu

logpugtwo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön