View Single Post
Eski 01-08-2016, 14:09   #781
Putto
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-02-2012
Merhaba, 1,5 ay önce filizlendirdiğiz nilüferler çürüyor acaba öneride bulunabilir misiniz çürükleri şu an kesip temizledim suyu çok kirleniyor kirli mi kalmalı hep temizlemelimiyim gerçekten bilgiye ihtiyacım var kendileri tohumdan yetişmiştir

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eray caglayan Mesajı Göster
Merhaba sevgili dostlar,

Sonunda iki ayrı saksıda üç farklı nilüfer türü (N. aurora, N. helvola ve N. rubra) yetiştirmeye başladım. Yanlarına bir de saz (typha sp.) ekledim. Ekteki fotoğraflarda görebilirsiniz. Büyük saksıdaki N. rubra tohum yaptı, açmak üzere. Geçtiğimiz hafta sonu evin yakınlarında bir yerde doğal olarak yetişmiş kamış (Phragmites sp.) buldum, köklendirmeye çalışıyorum. Eğer başarılı olursam onu da bir köşeye ekleyeceğim. Ancak suyun kirlenmesine/yosunlanmasına engel olamıyorum. İki-üç haftada bir suyu temizlemem gerekiyor, aksi taktirde su yoğun bir şekilde yosunla kaplanıyor. Bir de bulabilirsem saksılara su marulu eklemeyi (Pistia sp.) düşünüyorum. Saksılara Japon balığı eklenebileceğiyle ilgili ifadeler okudum, sudaki sivrisinek oluşumunu önlemek için iyi bir yöntem olabileceği yazıyordu. Denemedim ama düşünmüyor değilim. Hepinize saygılar.

Eklenen Resimler

Düzenleyen Putto : 01-08-2016 saat 14:10 Neden: Resimlerim çıkmamış
Putto Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön