View Single Post
Eski 12-07-2016, 11:07   #3
duy-gu
Ağaç Dostu

duy-gu's Avatar

Giriş Tarihi: 02-12-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bilinebilir Mesajı Göster
Arkadaşlar merhaba. Aşağıdaki resimde planı görülen bağ evini yapmak istiyorum. Fazla bütçem yok ama köydeki tarlanın kenarına bu küçük evi yapmak istiyorum. Nerden başlamalıyım? İlk neler almalıyım? Kaba inşaatı dikip bitirebilmek için nelere ihtiyacım olacak? Masraf olmasın diye alınması gereken malzemeleri tek seferde kamyona atıp götüreyim diye düşünüyorum. Böyle olur mu? Tecrübesi bilgisi olan arkadaşlar yönlendirirse sevinirim... Şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba bilinebilir,
Ev planı ile ilgili bazı yorumlarım olacak. Koridorlarla fazla alan kaybı olmuş. Eğer bu koridorların ucu dışarıya açılmayacaksa (ki genelde açılmaz) bunları odaya ya da banyoya katmak alan kazanımı sağlar. Islak hacimleri mümkün olduğunca yakın tutmak tesisat açısından kolaylık ve ekonomi sağlar. Ayrıca banyo ve wc'yi ayırmak yerine aynı mekanda çözmek ve planın köşe noktası yerine orta alanda çözmek daha iyi sonuç verir. Evin kuzey-güney cepheleri ve manzara yönü neresidir? Yapacağınız alan 5mx8m bir alan mıdır yoksa biraz esneklik sağlanabilir mi? İsterseniz plan konusunda size seve seve yardımcı olabilirim. Kolaylıklar...

duy-gu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön