View Single Post
Eski 08-07-2016, 16:12   #8
nk_tarim
Ağaç Dostu

nk_tarim's Avatar

Giriş Tarihi: 18-06-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi beşiktaşlı Mesajı Göster
merhaba nk abi topraklı tarımda tecrübelerim olsada topraksız tarım konusunda daha yeniyim boş kaldığım zamanlarda formu geç saatlere kadar okuyorum bir hayli yol aldım
fakat daha yolun başında bile deyilim öğrencek çok şeyler var
çok afadersiniz cahiliğime bağaşlayın size gördüğüm paylaşımım formda gördüğüm ve şu ağna kadar bu iş için profosyenel yardım alacağnız
KUDRET abi en doğru insan
belki hogland formülü iyi gibi görünsede bence enazından sizin için eksik
bilgi düzeyiniz topraksız tarım tecrübeniz sanırım çok az
kudret hocanın hazır gübre kitleri ile başlayın belki size maliyetli gelebilir fakat güzel bir başlangıç yapmış olursunuz
illaki hedefiniz kendi gübrenizi formülünüzü hazırlamak fakat bu iş için daha henüz erken inşllah çok güzel işler yaparsınız temennisiyle
Merhaba,

Sn.beşiktaşlı paylaşımınız ve güzel niyetleriniz için teşekkür ederim

Kudret beyle ec metre ve sera bekçisi için iletişime geçtim ve herkese olduğu gibi bana da çok yardımcı oldu ve fikir danışıyorum.

besin çözeltisi ile ilgili olarak da; bulunduğumuz yer itibariyle sürekli hazırlanmış kimyasal formül tedarik etme şansımız yok ve bu yüzden besin formülasyonlarını kendimizin hazırlaması dışında bir seçeneğimiz görünmüyor. ancak tabii ki eksikliklerimizle beraber hatalarımızda olacak. umarım bu hataları doğru yorumlayıp orta vadede ticari beklentileri karşılayacak verime ulaşabiliriz.

saygılarımla

nk_tarim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön