View Single Post
Eski 29-06-2016, 10:53   #9
Sahanne
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-06-2016
Merhaba arkadaşlar özür dilerim ben eyvan denen yeri tam anlatamadım galiba eyvan denilen yeri bi oda gibi düşünürseniz karşılıklı 2 tarafı duvar ve karşılıklı 2 tarafıda balkon gibi açık üst tarafı kapalı yani bildiğiniz tavan var bu yüzden pek fazla güneş görmüyor sabah 2-3 saat bi taraf öğleden sonra 2-3 saat te diğer taraf güneş görüyor açık olan yerlerde cam balkon var kış'ın bitkilerim ve ağaçlarım etkilenmesin diye cam balkonu kapata bilirim
Bu eve eyvanı yeşillendirmek hayali ile taşındık fakat ben güneşi hesap edemedim o dönem bu yüzden bana gölge **** yarı gölgede yetişen ağaç ve sarmaşık önerilerinizi bekliyordum araştırmalarım sonucunda sarmaşığa karar verdim amerikan sarmaşığı hem gölgede yetişiyor muş hemde hızlı büyüyormuş ağaçta ise annem zakkum istiyor ama zakkum güneşi seviyormuş burada yetiştir e bilirmiyim acaba diğer dike bileceğim ağaçlar ise güneşe ihtiyaç duymayan orange sevillina ve ortanca yı buldum eğer sizinde önere bileceğiniz güneşe ihtiyaç duymayan çiçek açan ağaçlar varsa sevinirim son bir şey 110 litrelik saksıya üzüm asması ekersem gölgede yetişip meyve verir mi acaba
Arkadaşlar cevaplarınız ve benimle bilgi ve tecrübelerinizi paylaşacağınız için çok teşekkür ederim.

Sahanne Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön