View Single Post
Eski 20-06-2016, 00:20   #158
estikey
Ağaç Dostu
 
Giriş Tarihi: 30-03-2014
Şehir: samsun
Mesajlar: 165
Mantar ve bakteriyel hastalıklarla mücadele öyle 2 veya 10 ilaçlama ile olmaz. Etkili koruma doğru Zaman'da doğru ilaçları doğru bir şekilde uygulama ile olur. Bu bazen bir haftada iki ilaçlama bazen de 2 haftada bir ilaçlama şeklinde olabilir. Bunda iklim, ağaçların morfolojik dönemleri ve olası salgın **** istila halleri gibi etmenler belirleyici olur. Aynı Zaman'da sağlam kafa sağlam vücut ta olur hesabı direnci yüksek güçlü gelişen stressiz ve sağlıklı bitkiler hastalıklara karşı daha korunaklıdır. Etkili bir bitki besleme de etkili bir korumada önemli faktördür.
Ağaçlarda oluşan kanser türevi oluşumlar da aslında bakteriyel ve mantar hastalıkları ile gelişen ve bulaşan türde hastalıklardır.
Sizin bundan sonra yapacağınız kültürel önlemleri yerine getirip beslenmeyi güçlendirmeniz ve iyi bir ilaçlama mantalitesi üzerine program oluşturmanız ve buna riayet etmeniz gerekir. Bunun içinde bölgenizdeki yetkin birinden destek veya danışmanlık almanız yerinde olur. Yoksa durum iyiye gitmiyor.

estikey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön