View Single Post
Eski 19-06-2016, 16:39   #5
Sahanne
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-06-2016
Merhaba arkadaşlar 3 gündür bıkmadan usanmadan forum daki yazılarınızı imrenerek okuyorum sizin gibi doğayı seven insanların olduğunu görünce mutlu oluyorum gerçekten çok birikimlisiniz bu konularda
Bende doğayı çok seviyorum yeni bir eve taşındık bir çok eve baktık ama bu evde eyvan denilen yeri görünce çiçek sarmaşık ve ağaç yetiştirmek için burayı tercih ettik üstteki yazılarımda eyvan denilen yerin fotoğraflarını paylaşmıştım lütfen bana yardımcı olun buraya ne tur bir sarmaşık eke bilirim bu gün gidip 2 adet 100 litrelik saksı aldım biraz abarttigimin farkındayım üst yazılarda sağolsun bi arkadaşımız hoya yi önerdi ama forumda okududugum kadarıyla hoya burda yetişmeye bilir araştırmalarım sonucunda amerikan sarmaşığı na rastladım bu sarmaşık yetişe bilir fakat meyveleri zehirliymis bizim eve çok çocuk geliyor biri zarar görsün istemiyorum 2. Dez avantajı ise kışın yapraklarını döküyormuş bana önere bileceğiniz kışın yapraklarını dökmeyen hep yeşil kalan fazla güneş istemeyen bi sarmaşık türü önerirmişsiniz çiçek açan bir tur olursa çok daha iyi olur olmasa mecburen amerikan sarmaşığı eke cem bu arada fide **** fidan sanırım siz çelik diyorsunuz bundan sonra bende derim benimle paylaşırmısınız ben burayı ailem ile zaman geçireceğim küçük bir kafeye benzetmek istiyorum her türlü çelik ve çiçek fidesi paylaşımınızi bekliyorum umarım bu işi beceririm bende paylaşımlara başlarım
Yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim
Bitkileriniz hiç solmasın

Edit: eyvan dediğim yerde cam balkon var kışın cam balkon sayesinde soğuğu fazla engelleyemesem bile rüzgardan bitkilerimi koruya bilirim tekrar belirtmek istiyorum buranın üstü kapalı olduğu için malesef fazla güneş görmüyor.

Edit2: kardeşim normal sarmaşık olmasın istiyor üzüm asması istiyor burada üzüm eksem olurmu güneş görmeden üzüm verir mi 100 litrelik saksı ya ekecem cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

Düzenleyen Sahanne : 19-06-2016 saat 19:34 Neden: Eklenti yapıldı
Sahanne Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön