View Single Post
Eski 18-06-2016, 12:01   #1
mcanten
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-06-2016
mcanten / Apartman bahçesi

Toprak ile uğraşmak bir şeyler yetiştirmeyi seviyorum. bunun yanında işten fazla bir zaman ayıramadığım için evimin dışında bir yerde bunu yapmak istemedim. akşamları gelip bahçe ile 1 saat ilgilenmek bütün iş stresimi alıyor. daha önce eski evimde balkonda denedim ama olmadı. bu yıl apartmanda kendime ait bölümde bir alan oluşturarak perma kültür ile sebze yetiştirmeyi planladım. bahçedeki toprak *** toprağı olduğu için bitkiler için uygun değildi. 40 cm derinliğinde tahtalar alıp bunları 2,5 metreye 1 metre olarak 7 adet kutu yaptım. dışardan bir yarım kamyona yakın bahçe toprağı ve hayvan gübresi ile karıştırıp bu kutulara doldurdum. bu işlem baya zor oldu, çünkü bahçe apartmanın arka tarafında ve giriş aşağı bodrum kattan olduğu için bu kadar toprağı oraya kadar taşımak oldukça zordu. sonuçta domatesi biberi patlıcan, fasülye, salatalık, maydonoz. kabak, marul soğan, sarımsak ektim. şu anda salatalık ve biberleri topluyoruz, domateslerde yakın zamanda olur ***. güzel bir duygu emek harcıyorsun karşılığını alıyorsun,

Eklenen Resimler

mcanten Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön