View Single Post
Eski 05-06-2016, 18:05   #128
birnefestoprak
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Alıntı:
Başka bir kaynaktan bu ürünün azadirachtin oranının 3500 ppm olduğunu gördüm. Buna karşın neemazal 10.000 ppm. Başka bir şey, neemazal ürünün suda mükemmel bir şekilde dağılmasını sağlayan bir emulgator içeriyor. Bu ürün de öyle mi bilmiyorum. Öyle değil ise, bir yağ olduğu için su ile karışmaz. Deneyen olur ise bu bakımdan bilgilendirirse makbule geçer.
Burda belli bir süre öncesine kadar kullandığım Azamax, ki o da suyla mükemmel şekilde karışıyor (yağ formunda olanları hava soğuduğunda kolayca donuyor), piyasadaki en konsantre ürünlerden biri. Çeviride yanlışlık yapmadıysam 1 l'de 11.5 gr kadar Azadirachtin bulunduruyor. Bu da 11,500 ppm yapar. 10,000 ppm olanın ürün adını mesajlardan çıkaramadım ama öyle bir konsantrasyon, piyasa standartları açısından, mümkün gözüküyor.

Alıntı:
Benim elimde bu üründen var. Mfg Month and Exp Month olarak ibare var fakat yanlarında hiçbir şey yazmıyor.
Neem yağı, bildiğim ve tecrübe ettiğim kadarıyla bozulan bir ürün değil. Ambalajda son kullanma tarihi olmamasına şaşırmadım.

birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön