View Single Post
Eski 31-05-2016, 20:07   #30
mühendis57
Ağaç Dostu

mühendis57's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bsraakpnr Mesajı Göster
Tavsiyeleriniz için cok teşekkür ederim. Daha yeni baktım küfler artmaya başlamış ama daha bu saat 2 tane çiçek açtı yani dediğiniz gibi kolay kolay ölmezlermiş. Umarım bir an önce cevap gelir şu an köklere bakıp üzülmekten başka bir şey yapamıyorum. Dediklerinizi yapmaya başladım bile. Tekrar teşekkür ederim
Merhaba,
Öncelikle şunu belirtelim çiçekli dönemlerinde orkidelerde saksi değişimi veya kök temizliği yapılmaz.fakat sizin orkidenizde yolunda gitmeyen bir durum var.bu yüzden müdahale şart. Bu islemden sonra çiçek ve tomurcuklarını dokebilir üzülmeyin yeniden çıkacak

Saksinizi bosaltin çürük kökleri temizleyin tüm kökleri musluk suyu altında yıkayıp temizleyin.kestiginiz köklerin kesim yüzeyine çok az tarçın serpin.orkide harcinizi tencereye su koyup kaynatın soğuduktan sonra orkidenizi tekrar saksiniza dikin aydınlık fakat direk güneş görmeyen bir yere koyun,aksamlari yapraklara su püskürtün cami açıp birkaç saat hafif esinti almasını saglayin ve 3-4 sulamada bir orkide besini verin. Kolay gelsin...

mühendis57 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön