View Single Post
Eski 28-05-2016, 23:57   #9
vgezer
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-11-2015
2 ay önce il özel idaresine 5 dönümlük bir tarla için ev ruhsatı alabilirmiyim diye sormuştum, cevap olarak 1 dönüme bile alırsın dediler, yalnız kadastrol yola 20 veya 25 metre cephesi olması şart demişlerdi, birde tarım müdürlüğünün izin vermesi gerektiğini belirtmişlerdi, olay öylece kaldı tarlayı bir arkadaşıma alacaktık o vazgeçince işlemler durdu doğal olarak. güneş enerjisinde o rakamlara o güçler olamaz bence. yalnız burada bir pazarlama taktiği var sanırım, internette benim gördüğüm ve fiyatına hayret ettiğim yüksek güçlü gibi görünen solar setler vardı, tabi sistemi incelediğimde inceliği farkettim belirtilen güç akülere bağlı olarak verilmiş, panel güçleri çok düşük yani size bir kaç saatliğine o gücü verebilir ama daha sonrasında sistemdeki aküler boşalır ve cihazların çalışmaz çünkü güneş panelleri harcanan enerjiyi yerine koymaya yetişemez. istersen o sistemlerin linkini at bir inceleyeyim.
isteklerine uygun bir araziyi bulursun inşallah büyüklük olarak 8-10 dönüm tercihin ideal bence hatta daha büyüğü daha iyi olur neticede kendine yeterli bir yaşam sürmeyi düşünüyorsun ki küçük arazilerle bence başarılı olunmaz. Benim arazime bitişik iki tarla daha var 6 dönümlük onları da almak toplamda 20 dönüme ulaşmak istiyorum çünkü iki çocuğum var ve onlarında sistemin kölesi olmasını istemiyorum kendi topraklarında özgürce kendileri için yaşama şansı vermek istiyorum gerisi onların tercihi... Emeklilik yaşının 65 olduğunu düşününce başkasına hizmet ederek sadece ömür tüketileceğinin farkındayım. seni yürekten destekliyorum sağlam bir başlangıç yapabilirsen bir çok yaşıtın içinde örnek olacaksın inşallah. Ezber bozup insanı ve doğayı tüketen bu kapitalist sisteme mecbur olmadığımızı göstermeliyiz. Başarılar diliyorum.

vgezer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön