View Single Post
Eski 27-05-2016, 01:11   #1
Mert52
Yeni Üye

Mert52's Avatar

Giriş Tarihi: 26-05-2016
Mert52 / Balıkesir, Gönen'de ev hayalleri

Tüm forum ailesine selam olsun. Öncelikle kısaca kendimi tanıtayım. 24 yaşındayım Alanyada yaşıyorum, en kısa zamanda şehirden doğaya yerleşmek istiyorum. Gelelim planlara.

Balıkesir Gönende 24 dönüm 15 dönüm **** orman içinde 9 dönüm bir kaç arazi var. Fiyatlar 25000 ve 50000 bin tl arasında. Ucuz fiyatlar nedenini bilmiyorum elektriğe uzak olduğu için olabilir.

Ben bu alacağım araziye 2 katlı toplamda 120 180 m2 ahşap bir ev yaptırmak istiyorum. Elektrik güneş enerjisiyle halledilicek. 15kwlık bir solar sistem fiyatının en babası 20 bin tl. ( ortalama bir evin günlük elektrik ihtiyacı 10 kw civarı ) .

Su ise yakınlardaki akarsudan **** sondaj şeklinde çözmeyi düşünüyorum.

Evin yan tarafına 100 m2 sera onun yanına açık bir bahçe yapmak istiyorum. Kısaca amaç kendi toprağımda ürettiğim kadar yaşamak. Sehre uzak insanlara uzak sade doğal bir yaşam. Sizce bu düşünce modelim uygulanabilir bir şey mi ne zorlukları var en büyük sıkıntım alacağım arsaya yasal bşr ev yapabilmek cünkü bir sürü değişik yönetmelik şart var.

Bilen kişiler gerek hukuki açıdan gerek tecrübe açısından fikirlerinize yönlendirmenize tecrübelerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim umarım iyi bir fikir alışverişi ve diğer doğa dostlarına yardımcı olabilecek bir konu olur.
Not: toplam bütçem 250 bin lira.

Mert52 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön