View Single Post
Eski 23-05-2016, 13:37   #1
Charlaux
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Yemek Takımı Koleksiyonu

Ağaçlar forumdaki yemekseverlerden cesaret alarak açmaya karar verdiğim bu başlıkta özellikle antika yemek takımlarına yer vermeye çalışacağım. Bana kalırsa yemek yapmak kadar güzel birşey daha varsa o da yemeği nasıl sergilediğimizdir. Beni yemek konusunda çok etkileyen bir isim olan Selin Kutucular'ın Hayat Ağacı prohramında güzel tabaklarla fincanlarla karşılaştım ve hayran kaldım. Yaşanmışlıklarla dolu onlarca güzel tabak çanaklar.

Kısa bir süre önce yakınımda çok güzel bir ikinci el dükkanı buldum. Burası bir yardım dükkanıydı dolayısıyla aldığım ürünler bir hobi olmaktanda öte bir şekilde insanlara yardım ediyordu. Olurda yolunuz İngiltere'ye düşerse vaktinizi bu dükkanlara ayırmalısınız. Oraya gelen ürünler yok pahasına satılıyor.İleride paylaşacağım tabaklardan bir tanesi otantik olduğunu belirten sertifikası ve özel kutusuyla beraber 24 lira 6 pound idi. Tl bazında bizim için ucuz 3-4 pound a sandviç alan İngiliz halkı için dahada ucuz. Burada yeni bir tabak almaya kalksanız o fiyata bulamazsınız belki Yardım dükkanları dışında Avrups'daki bit pazarları da koleksiyoncular için bulunmaz nimet. Bir euroya aldığım polaroid makinesi 30 40 euro ya satılıyor internette. Ama koleksiyon toplamayı seviyorsanız cepte kalan 29 euro da diğer parçalara gidiyor ya

Şimdi paylaşacağım ilk ürün JG Meakin'in 1950 yılında başlayan Romantic England serisinden.Esasen Amerikan müşteriler için hazırlanmış olan bu seri 1950-1980 dönemini kapsıyor. Döneminin ucuz sayılabilecek markalarından bir tanesi JG Meakin. Romantic England serisi İngiltere'nin tüm güzel yerlerini resmediyor çeşitli renk tabaklarında. 1950 setini arkasındaki logolardan anlayabiliyorsunuz.Görece yeni modelleri dishwasher safe olarak yer alıyor.Her ne kadar seri 30 yıl gibi bir süreyi kapsıyor olsa da çizgisi hiç bozulmadığından karma halde toplanılanilir. Şimdi paylaşacağım tabak Northamptonshire'daki Sulgrave Manor'u temsil etmekte. Her tabağın arkasında o mekana dair bilgiler de yer almakta (yüklediğim fotoğrafta Sulgrave Manor'un bilgileri mevcut) Yardım dükkanında karşılaştığım bu ürün serinin en eskilerinden. Kahverengi boğucu bir renk gibi gözüksede o boğuculuktan arınmış bir ürün. Romantic England serisinin parçalarına Ebay'den ulaşabilmeniz mümkün. Bu ürüne baktığımda insan o dönemin ucuzu bile bir ayrı güzelmiş dedirtiyor

Umarım paylaşımımı beğenmişsinizdir. Böyle böyle diğer setleride anlatmayı düşünüyorum sizlerde isterseniz.

Sevgiler

Eklenen Resimler

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön