View Single Post
Eski 08-05-2016, 22:44   #3
Ekrem Çelikcan
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-04-2016
Sistemden biraz bahsetmek istiyorum. 30 cm yüksekliğinde 30 cm çapında 20 lt hacimli kovalar kullandım. Kovaların alt yarısında perlit, üst yarısında cocopeat kullandım. Kovaların tabanından 3 cm üstüne Yandan 20 mm çapında drenaj deliği açtım. Drenaj deliklerinden 16 X 1/2 inc hortum rekoru sayesinde çıkış aldım. Kovanın içinden perlitin drenaj rekor girişini tıkamaması için sineklik teli benzeri bir malzeme ile önlem aldım. T bağlantı yardım elemanları sayesinde drenaj çıkışlarını tek hatta topladım. Besleme ve Drenaj hattında 16 mm deliksiz damlama hortumu kullandım. Besleme hattında 5 mm spagetti ve 2 lt/saat filtreli damlama çubuğu kullandım. Her kovada 2 bitki yetiştireceğim. Bitki başına 10 lt katı ortam düşecek. kovanın içinde bitkilerin birbirine uzaklığı 25 cm, kovalar arası bitkilerin birbirine uzaklığı 50 cm. Aynı hatta yetişecek bitkilerin Sırıklarının bağlanacağı hatların birbirine olan uzaklığı 1 mt, yüksekliği 3 mt. hattı beslemek için 500 litrelik tank kullanacağım. Yetiştireceğim bitki domates.

Ekrem Çelikcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön