View Single Post
Eski 05-05-2016, 17:18   #11
Mücevher Çalısı
Ağaç Dostu

Mücevher Çalısı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zelish Mesajı Göster
Bob Ross u pek tanımam, fakat yarım saatte tablo çıkarmasını da hayranlıkla izlemişimdir.
Aramızda uçurum denecek kadar fark var diyebilirim. Bizim sürecimiz uzun. Boya kurumadan 2. boya sürülmezdi mesela. Özetle zemin renk tesbit edilir onun üzerine ışık/gölge renkleri kat kat işlenerek alttan yukarıya doğru bir işlem uygulanır.
Monet, Renoir, Degas, Gauguin ve daha sayamadığım değerli empresyonist ressamların tablolarını bende çok beğeniyorum.
Özgün 2 yağlı boya tablo yaptım sadece. O da renkleri tanımak, birbirleri ile karıştırdığım zaman ne ortaya çıkarabilirim diye. Ben daha çooook yolun başındayım, çömezim.
Bence doğa ve figür çizimleri arasında kişiden kişiye fark vardır. Nasıl görmek ve resmetmek isteğinize kısaca ruh halinize bağlı.
Cevabınız için teşekkür ederim

"Bob Ross" amca dediğime bakmayın ben de pek tanımam, çocukken TV'de rast geldiğimde hoşuma giderdi çizimleri, o kadar

Son tablonun ressamının ruh hali yaşadığı dönemi iyi bir şekilde yansıtıyor. Berbat bir dönemde yaşamışlar ve sanat bunu bize aktaran en güzel araç

Sanatınızı icra etmenizin devamını dilerim, Sevgiyle kalın...

Mücevher Çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön