View Single Post
Eski 03-05-2016, 13:30   #5
efe446
Ağaç Dostu

efe446's Avatar

Giriş Tarihi: 01-04-2009
Sayın Kızıltan'ın sorusu üzerine bir konuya daha değinmek istiyorum. Şimdi aslında formülde yazan ppm değerlerinden suda var olanı düşmek gereklidir. Hava sıcaklığı verilecek EC değerini etkiler. Ancak kimse bunlara önem vermiyor çünkü evde yapılan yetiştiricilikte bunları sağlamak mümkün değil. O yüzden formülleri kullanacak üyelere tavsiyem mikrolara girmeye gerek yok. Çünkü ayrıntıya girersek içinden çıkamayız. Bu verim sizi tatmin ediyorsa bu oranlarda kullanabilirsiniz.

Birde bazı arkadaşlar besin eriyiğinin organik olup olmadığını sordu özelden Şimdi ben ne diyeyim? Ben kendim organik tarıma inanmadığım için sizede tavsiyem inanmamanızdır. Kimyasal gübrelerin bazıları organik tarımda kullanılabiliyor. Bazısı doğal kayaçlardan elde ediliyor bazısı petrol yan ürünlerinden. Bende birbirinden çokta farklı olmayan şeyler. Sonuç olarak organik tarım yönetmeliğine göre yaptığımız tarım şeklinin organik olması mümkün değil. Yani organik topraksız tarım diye birşey yok. Kaldıki besin eriyiğide organik olamaz. Siz kimyasal gübrelerden, hormondan vs değil kimyasal ilaçlardan korkun ondan sakının. Kimyasal gübreler dozunda kullanıldığında insan sağlığına zararlı değildir.

efe446 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön