View Single Post
Eski 23-04-2016, 20:38   #44
sagol
Ağaç Dostu

sagol's Avatar

Giriş Tarihi: 26-02-2011
Sayın erdgkc,

Toprağının kuru kalmasını sevmeyen bir tür ama toprağı çok suluysa da kökleri çürür o nedenle toprağını kontrol ederek su vermeniz iyi olur. Kökleri hassas olduğundan gübre vermeden önce sulanması sonra gübre verilmesi önerilmektedir. Uç alımı yaparak şeklini koruyabilirsiniz. Genelde dallar inceyken şekil veriliyor, kalın dalların eğilmeye çalışılması kırılmaya neden olabilirç. Toprağı ilkbaharda değiştirilebilir ama tüm toprağını aynı anda değiştirmeyin, yarısı kalsın. Saksı değişiminde %50 torf %50 ponza taşı kırığı kullanılabilir(kök budamasında köklerin yarısı topraklı kalsın kalan yarısına toprak karışımını ilave edilebilir).

Kolay gelsin....

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi erdgkc Mesajı Göster
Merhabalar arkadaşlar,

Ben de aranıza daha yeni katıldım.Erkek arkadaşım doğum günüm için Bonsai Fukien Tea(Carmona) ağacını almış.Özveri isteyen ve zorlu bir yetiştirme türüne sahip bir ağaç olduğunu biliyorum.O yüzden bu ağaç benim içim çok öenmli ve çok güzel bir şekilde ona bakmak istiyorum.Bana tavsiyelerinizi söylerseniz çok mutlu olurum.Şuanda ağacımın hali fotoğraftaki gibi.Şimdiden herkese teşekkürler.

sagol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön