View Single Post
Eski 11-04-2016, 11:49   #465
burhan ak
Ağaçsever

burhan ak's Avatar

Giriş Tarihi: 26-05-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kerkenez Mesajı Göster
Arsaların çoğu kayalık deniyor doğru mu? Arsanın imar durumu ne? Binayı kaçak mı yapmayı planlıyorsunuz? Elektrik su yok diye tahmin ediyorum.

Geçenlerde İz TV' de keçilerle ilgili belgesel vardı çok hoşuma gitti ama tarım için çok uygun mu emin olamadım.
Aldığım yer tarla. Haliyle bina yapamıyorum. Sadece ahşap ve temelleri olmayan bir kulübe yapacağım. Bi tür prefabrik yapı diyebilirsin. Elektrik yok. 100 metre aşşağıda yaz kış akan bi çeşme var. Ama dediğim gibi burası ayda 3-5 günlük kafa dinlemek için ideal. Bu arada araziye zeytin badem ve diğer meyve fidanları dikerek daha yaşanılabilir kılmak istiyorum.

Arsa da almak istiyorum ama şu anda öyle bir hamle yapamam doğrusu. çünkü 500 metrekare arsalar 100 binden başlıyor.
Arazinin çoğu kaya demek çok da doğru değil. Ama kayalık bir ada olduğu doğru. Coğrafyası inanılmaz farklı. Homeros "çok engebeli, volkanik kütlelerden oluşmuş, tepelerin ve ovaların biribirini izlediği bir yapıya sahip"olmasından ötürü dalgalı olarak nitelendirmiş. Dünyanında su kaynakları bakımından en zengin 4. adası. Tarım yapmak için de (adanın yerel türleri ile devam edilecekse) ideal bence.

burhan ak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön