View Single Post
Eski 10-04-2016, 14:18   #1
sar-dunya
Ağaç Dostu

sar-dunya's Avatar

Giriş Tarihi: 20-04-2013
Wink Evde bitki bakımının sağlığa olumsuz etkileri

Merhaba,

Perşembe günü, salonda otururken boğaz ve ciğerlerimizde yanma hissetmeye başladık. Sorun evin diğer odalarına geçince gidiyor ancak salona geri girince artıyordu. Salondaki bir sürü saksıdan dört tanesini -havalar da iyi gidiyor- balkona çıkararak sorunu giderebildik Sağlık alanında bir ihtisasım yok ancak tahmin ettiğim kadarıyla bu saksılardan birisinde ciddi bir küf enfeksiyonu oldu. İşin tuhafı bitkilerin üçü de turp gibi, birisinin saksı toprağını iki yıldır değiştirmemiş olsam da diğerlerinin saksı toprakları tanınmış bir firmanın ürünü, en son saksı bakımını en az iki ay önce yaptım. Saksı toprağının üstünde yaprak veya benzeri bir şeylerin çürümemesi için dikkat ediyorum. Tüm saksıların üzerinde toprağın orijinal rengi harici birşey görülmüyor. (İki saksının yüzey rengi siyah, diğerleri ağaç kabuğu içeren orkide karışımı)

Sorunu geçici olarak çözdüm ancak kalıcı çözüm için önerilerinizi veya teşhisimdeki yanlışlarınız için düzeltmelerinizi bekliyorum. İçimden bir ses sadece toprak değişimiyle kurtaramayacağımı, bu sorunun nüksedebileceğini söylüyor

sar-dunya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön