View Single Post
Eski 31-03-2016, 16:12   #17
cockpit
Ağaç Dostu

cockpit's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2016
Tekrar merhaba,

Son durumum:

1. bahçemin üstte bulunan beton kısmına 750 Litrelik polietilen depo koydum (komşuların bahçelerinden geçerek).

Kapak kısmına 3 kat tülü (birinin kına gecesinden çöpe atılacak tüllerden) gevşek halde bağladım ve ana yağmur oluğu buraya kanalize ettim.
Çıkışına 2 adet musluk taktım. Biri kısa hortum ile beton bölgedeki çiçek ve fidanlara su almak için diğeri uzun hortum bağlayıp bahçe sulama için.

2. bahçenin en altına 240 litrelik polyester depo yaptırdım, kazıp 40 cm. gömdüm. Etrafını 3 torba kum ile destekledim. Bu depoya başka basınç ya da darbe uygulanmayacak, etrafını çevireceğim. Yukarıdaki beton kısımdan ve büyük alet/edevat odası üzerinden gelen olukları , gene tül filtre yaparak bu depoya yönlendirdim.

3. 750 lik deponun taşmaya yakın olması halinde, kışın bahçe sulamayacağımdan uzun hortumla müştemilatın klozetine de aktarılabilecek.

4. 240 lık deponun taşması halinde ise daha önce fotoğrafını eklediğim dalgıç pompa ile 750 lik depoya aktarım da sözkonusu olacaktır.

5. ilgisini çekecek arkadaşlara belirteyim. Son fotoğraftaki kızımın yanındaki panel çit yapılanması mezar falan değil . Meilland güller ve bazı çiçekler var içinde.

Sırada toprak ıslahı var ama şu an yorgunluktan kımıldayamıyorum, malum yaş 58.

Bu duruma gelmemi sağlayan çok değerli görüşlerinizdi. Yukarıdaki uygulamalarım hakkında da öneri ve değerlendirmelerinizi esirgemeyeceğinize inanıyorum.

Saygılarımla.

Eklenen Resimler

cockpit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön