View Single Post
Eski 25-03-2016, 14:39   #1
thunderon
Ağaç Dostu

thunderon's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2015
thunderon / Bahçe

Bahçenin bulunduğu şehir :Sakarya

Bahçenin büyüklüğü : 100m2

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları : Güney , batı ve kuzey cepheleri açık. Kuzey ve güney rüzgarlarını alıyor. Güzel yağış alıyor.

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri :8b

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb) : Konut

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı? : Geçen yıl ev yeni bitti daha önceden tarlaymış.

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? :ilk defa geçen yıl uğraştım bu sene 2. yılım olacak.

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? : Geçen sene çok dağınık bir bahçe yaptım bu sene daha düzenli bir bahçe yapmayı planlıyorum.

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz : yok

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel): kişisel çabalarımla yapıyorum

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir? Oturduğum yerde kiracı olduğumdan dolayı ilave yatırımlar yapamıyorum. İnşallah tarlama ypacağım.

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? : Tarla için çok büyük hayallerim var. Burası benim acemilik yerim

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler)
: Gölgelik için söğüt diktim. 2 ceviz , dut ve elma fidanları var.

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? : Özellikle ilgilendiğim bir bitki yok amatör ruhla yetiştireblecek her türlü bitkiyi arştırıyorum.

Varsa çok özel bir bitkinizin adı? : Hurma

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz?
: Elimdeki tohumlardan fide ve fidan üretmeye çalışıyorum . Tamamen amatör bir şekilde

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? : Balkondan bahçeyi sulayabiliyorum

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? :

Toprak özellikleri : Toprak çok sert ve kuruyunca taş gibi oluyor. Toprağın genel özelliklerini bilmiyorum.

Kompost yapıyor musunuz? : Yolduğum otları bir kenarda topluyorum. Özellikle kompost yapmıyorum.

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu? : Bir çok hata yapmışımdı yapa yapa öğreniyorum

Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz? : Herhangi bir laç kullanmıyorum. Organiz bir bahçe yapmaya çalışıyorum.

Bahçeniz organik mi? : evet

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz?
: Koyun ve inek gübresi

Bahçenizde fare, manas gibi zararlılar var mı? : Bir kaç defa fare görmüştüm.

Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz? : vahşi sulama

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu? : Şehir içinde çok soğuk almıyor.

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler? : İyi istanbuldan kaçmışım

Tetanoz aşısı oldunuz mu? : Hayır

Eklenen Resimler

thunderon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön