View Single Post
Eski 11-03-2016, 14:09   #15
Doku_Kültürcü
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cockpit Mesajı Göster
Tekrar merhaba,

Benzer sorunu olan arkadaşlara da yardımcı olabilmesi için, Sayın "Doku Kültürcü"nün görüşü üzerine araştırmalara başladım.

Sintine pompaları; DC 12-24 V gerilimle çalışıyor ve yaklaşık 9 Amperlik bir trafoya ihtiyaç duyuyor, bazı atıkların suya karışması sorun yaratabiliyor.

Ancak kirli su (her ihtimale karşı) dalgıç pompaları , bu tür tahliyeler için daha kullanışlı geldi bana. Aşağıdaki 1. fotoğrafta yer alan ürün ise

Giriş voltajı 230 V | 50 Hz
Güç 320 W
Max. İletim kapasitesi 8000 I/h
Max. İletim yüksekliği 5 m
Max. Batma derinliği 5 m
Max. Su sıcaklığı 35 ℃
Max. Yabancı partikül çapı 30 mm
Hortum Bağlantısı 47,8 mm / G1 ½ IG
Güç kablosu 10 m | H05RN-F
Taşıma kulbu ve kablo sarma oyuğu
Hortum bağlantısı G 1 ½
Şamandıra
Üniversal bağlantı
10 m güç kablosu

gibi özelliklere sahip. Üretici firma ile de görüştüm. Bahçe hortumu kullanılıyor, düz sayılabilecek bir tahliye yüzeyinde 20 metre kadar hortumda zorlanmıyor, min 40*40*50 cm. tank düzleminde çalışabiliyor, 3 mm.den büyük parçalarda plastik pervane zarar göreceğinden altına file sarılabiliyor ancak max. 8000 Lt/Saat gibi gücü nedeniyle maalesef suyu "gayzer gibi" basınçlı atabiliyor.

Bu türü kullanan arkadaşlar tahliye basıncı hakkında bilgi verebilirlerse memnun olurum.

Gelelim "çukur"a Ben 2. fotodaki gibi bir ürünün 100 Lt.lik formunu (60 TL.KDV imiş); gömerim, üst kapağa büyük atıkları önleme amaçlı kafes tel gerer, 2 ana gideri bu girişe yaklaştırırım, sonra da sal pompayı gitsin diye düşündüm ama firmayı aradığımda "toprağa gömemezsiniz, patlar" yanıtı aldım

Çukur açmak zamanla çökmelere, aşırı kirli su kaynağına yol açar diye düşünüyorum.

Yukarıdaki konularda görüşlerinizi esirgemeyeceğinize inanıyorum, saygılarımla.

Ek: Site içindeki dalgıç pompa ile ilgili konuları incelemeye çalışıyorum.
Sayın Cockpit,
Silindir şekilde üretilmiş bir tank kullanmalısınız ve et kalınlığı oldukça büyük olmalı veya silindirik fiberglas bir tank kullanmalısınız. 1 Ton Fiberglas Su Deposu - İzoplas Böyle bir depo olabilir. Ama yine de toprağa gömülebilir olduğunu teyit ettirin. Ucuz değil çünkü 300TL.

Düzenleyen Doku_Kültürcü : 11-03-2016 saat 14:10 Neden: düzeltme
Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön