View Single Post
Eski 09-03-2016, 20:15   #4
gencaslann
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-02-2016
Gencaslan / Begonvil (2)

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi reguler Mesajı Göster
Kocam begonvil çok güzel ikliminize de uygun bonsaiye de sanırım iç mekanda da büyüyebiliyor. Tam net göremesem de sağdaki en kalın dal sanırım. o sizin ilk dalınız olacak. lakin ilk başta lider belirlemeniz lazım . koniklik sağlanması bakımından aslında o dal seviyesinden kesip o dalı lider olarak kullanabilirsiniz.

Ağacın nebari kalınlığı ne kadar. Birde köklere kadar eşeleyin bakalım ağacın dallarının ne kadar yuksek olduğunu görelim.

Şimdi farkettim fotoğrafta yapraktan dolayı gözükmeyen 3 dal daha var sağda. Ve görünen dalın yanında ve üstünde 1 tane daha dal var. Yani sağda toplam 4 adet dal var. Fotoğraf ağacın sağ tarafı

Bu da sol taraf

Bayağı karışık görünüyor ve çiçeklerinden dolayı ben bile doğru düzgün göremiyorum. Beklemeli miyim budama için bu yüzden ?

Bu arada teşekkür ederim sn . Boguz; araştırıyorum işte bir aday nasıl olmalı diye ? Bunun gibi orada 2 tane daha begonvil vardı ancak ben hem bol dallı olması hem de dalların bazılarının kök haline gelmesi sebebiyle hayran kaldım

Bahsettiğim şu ;

Bu şebboyu da hediye verdilerr çok güzel gerçekten

Ağacın nebarisine ulaşamıyorum çünkü sanırım kökleri çok derinde . Bu da terbiye edilmesini zorlaştıracak bir unsur sanırım ancak yine de azcık eşeleyip çekmeye çalıştım

Sent from my iPhone using Tapatalk

gencaslann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön