View Single Post
Eski 05-03-2016, 11:37   #49
dusunenadam
Ağaç Dostu

dusunenadam's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi caglarxx Mesajı Göster
Nervus opticus arkadaşım,
Biogold kullanımı üzerinde yazıyor ama ben yazanın %60 ını kullanıyorum.Kullanıyorum derken yanlış anlaşılmasın şu anda gübre zamanı değil sadece evdeki birkaç küçük uyumayan tür için kullanıyorum.kök ,saksı işi yapılmamışsa tomurcukların açılması ile beraber yarı uyku zamanına kadar (temmuz ağustos) ve sonra yaprakları dökmeye başlayana kadar tekrar.Ağaç ağır işlemden geçmişse 1 ay sonra başlamak daha iyi diye okudum.
Ayrıca saksağan ve serçelerde bazen saksılarımı kurcaladığı için,, gübreye ulaşmamaları amacıyla ve pratik olmasından küçük sepetler aldım karışık boylarda.Küçük saksılara 2 adet küçük sepet ,büyüklerede 4 adet büyük sepet kullanmayı düşünüyorum.
şu satıcıdan aldım biogold(araştırılırsa belki daha ucuzu bulunabilir)

Japanese Bonsai Fertilizer Biogold Original Flower Bio Gold Food Feed Japan | eBay

gübre sepetleri için

Mixed Fertilizer Baskets 50s 50M Orchid Bonsai Osmocote Plants Pot Garden Plants | eBay

kullanım şeklim (küçük saksı)

quartz kum linki (daha ucuzu veya değişik ölçülerde olanı bulunabilir)Ayrıca kum olması da şart değil değişik boylarda çakıllar da bu sitede bol miktarda satılıyor.

Vitasand Beyaz Kuvars Kum 10 Kg GittiGidiyor'da 204485635
Sn caglarxx, bu ebay'dan aldığınız ürünler ne kadar zamanda elinize ulaşıyor?

dusunenadam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön