View Single Post
Eski 29-02-2016, 20:05   #1
Şükufezar
Ağaç Dostu

Şükufezar's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2015
Melikd / Tohum Paylaşım Sonrası (Muğla)

Tohum paylaşım etkinliğinden talep ettiğim ve bana ulaşan tohumlar;

Blue Beauty Domates / bahcedenn
Everglades Domates / bahcedenn
Pink Vernissage Domates / kerkenez
Black Vernissage Domates / telato
Russian Cossack Domates / telato
İri Turuncu Domates / telato
Adıyaman Deşti Domates / Taşlıbahçe
Tiny Tim Domates / İsmail Kuzucu

Siyah Dolma Biberi / akçabardak
Pul Biberlik Maraş / Pares
Kapya Biber / İsmail Kuzucu

Balkabağı / TCM
Ürgüp Sivrisi (Çekirdeklik Kabak) / Pares
Armut Kabak / telato
Spagetti Kabak / sevoş
Serhat Kabağı / Taşlıbahçe
Marina Di Chioggia (Kabak) / Taşlıbahçe
Kara Kabak / Taşlıbahçe

Kornişon Turşuluk Hıyar / kader_bpkp

Haseki Küpesi / bahcedenn
Tesbih Çiçeği / intibah
Yıldız (dahlia) Çiçeği / İsmail Kuzucu

Bu etkinliğin kurucularına ve tohum gönderen herkese teşekkür ediyorum. Tüm paylaşım etkinlikleri gibi bu etkinliğin de önemi tarif edilemez. Umarım bana gönderilen tohumları hakkını vererek yetiştirip hem çevremdekilerle hem de bir sonraki etkinlikte site üyeleriyle ben de paylaşabilirim.

Etkinliğe katılmaya karar verdiğimde beni iki şey çok heyacanlandırmıştı. İlk olarak bir tarım bölgesinde yaşıyorum ve çevremde küçük çaplı da olsa bitki yetiştirmeyen yok denebilir. Bana gelen türleri yetiştirebilirsem çevremdekiler de merak edecek ve tohum isteyecek. Bu şekilde yetiştirilen tür sayısı artacak, tohumlar da yayıldığı için ulaşılabilir hale gelecek.

İkinci olarak kilometrelerce uzaktan, beni tanımasa da emek sarfederek tohumlarını bana ulaştıran kişilerin emanet etmiş olduklarını yetiştireceğim. Onların bir parçası artık burada hayat bulacak. Ve umarım bu süreç hep devam edecek farklı kişiler vasıtasıyla.

Tohumların tamamını uzun bir süre önce ektim. Büyük bir kısmı başını çıkardı. Tarih ve fotoğraflarıyla birlikte zaman zaman eklemeye çalışacağım.

Şükufezar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön