View Single Post
Eski 28-02-2016, 18:03   #1
mustafa_myb
Ağaç Dostu

mustafa_myb's Avatar

Giriş Tarihi: 06-09-2015
Smile Mustafa_myb / Balkon

Merhaba değerli Gönül ve Doğa dostları, aranıza katıldığım için çok mutluyum.

Öncelikle, birbirimizi görmediğimiz halde; herkese her konuda yardımlaşma, paylaşma ve güzel arkadaşlıklar kurma olanağı sağlayan, ağaçlar. net yöneticileri ile siteye katkı sağlayan herkese çok çok teşekkür ederim.

Sayfamı ziyaret edecek olan misafirlerimize, hoş geldiniz diyerek, elimden geldiği kadar yetiştirdiğim farklı ağaç ve bitkileri tanıtmaya ve deneyimlerimi paylaşmaya çalışacağım. Elbette çok daha deneyimli üyelerimizin önerilerini de bekliyorum.

Çocukluğum köy, yayla, orman ve doğa içinde geçtiği için bitkileri ve hayvanları çok severim.

Yaklaşık 5 yıl önce uygulamaya başladığım bitki ve ağaç sevdamı kısaca anlatayım ve ilk fotoğrafları paylaşayım.

İkamet ettiğim sitenin, apartmanının dördüncü katında başladı balkon yetiştiriciliği, tabi amatör bir şekilde. Halen profesyonel olmuş değiliz ama daha bilinçliyiz.

İlk önce birkaç çilek ve tohumdan yetiştirmeye çalıştığım domates, salatalıklar ile başladı küçük balkon yetiştiriciliğim.

Name:  Görüntü0406.jpg
Views: 676
Size:  22.4 KB

Daha sonra o daracık balkonda, fideleri büyük saksı diyebileceğim yoğurt kovalarına şaşırttım ve her birine tutunmaları için ahşap tahta yerleştirdim. Büyüdüklerinde destek olması için de metal boru uzattım balkonun bir ucundan diğer ucuna.

Name:  Görüntü0408.jpg
Views: 600
Size:  32.0 KB

Ve her şey bundan sonra başladı.

Name:  Görüntü0407.jpg
Views: 900
Size:  59.6 KB

mustafa_myb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön