View Single Post
Eski 26-02-2016, 08:33   #18
thunderon
Ağaç Dostu

thunderon's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Araziniz hayırlı olsun. Arkadaşlarımız anlatmışlar. Bütün ağaçları söküp yeniden bahçe tesis etmek yerine olanları ve verimini iyi hale getirip içerisine istediğiniz türleri de eklerseniz çok da iyi olur gibi geliyor bana. Ben eski ağaçları budama, gübreleme, sulama, aşılama ile daha iyi hale getirmeye çalışırken aynı zamanda fidan da dikmeye çalışıyorum. Arkadaşım ise her şeyi nerede ise sıfırdan dikti. Aldığımızdan itibaren dördüncü ilkbahar başladı. Benim ağaçlar belirli bir seviyede meyve alabiliyorum. Hava şartlarına bağlı olarak. O daha geçtiğimiz yıl iki üç salkım üzüm yiyebildi.
Merhaba,

Bahçe içerisinde sadece fındıklar kalmış onlarda artik yabani olmuş diyorlar. Diğer ağaçlar meşe ve diş budak. Bunları mecburen temizleyeceğiz. Bu sene çok birşey beklemiyorum artık. Burada benim asıl sorum ağaçları kestirip kökleri temizleyip araziyi düzleştireyim mi? Yoksa sadece ağaçları kesip kökleri bırakıp zamanla çürümesini mi bekleyeyim. Şu an arazi tabanı yapraklarla kaplı ve yüzeyde ciddi bir torf var. Bu benim tahsis edeceğim bahçede verimi arttırır mı?

Eklenen Resimler

thunderon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön