View Single Post
Eski 20-08-2007, 00:18   #183
nacrun
Ağaçsever

nacrun's Avatar

Giriş Tarihi: 18-08-2007
evet gül çeliklemek herkezde bi sorun galiba gerçekten şunu iyice bi öğreten çıksa bize minnettar kalıcam.2 senedir deniyorum önce tutuyo daha sonra kuruyor kocaman bi bahçem var parayla aldıklarım hariç hiç çelikten gül yetiştiremedim üzülüyorum çok olsunlardar dye hep deniyorum hiç başarılı olamadım, bizi iyice bilgilendirin ne olur

eyüp arkadaşım ben hiç daha kuşburnu hariç gülde toğum görmedim ki ekmesini bilim bizi bu konuda lütfen aydınlatırmısın nerden alınır nasıl teymin edebilirim benim acilen gül yetiştirmem lazım çok kafaya taktım ama yapamıyorum hasta oldum artık gözüm milletin bahçesinde valla

gerçi okuya okuya bayağı bilgilendim ama şuanda balkonda yeni 2 yıllık gül fidanlarım var çokta çelimsiz aceba şimdi tazelerinden denesemmi yoksa vaktinimi beklesem çünki fazla dalı yok sora dal bulamam ekmeye
ama inanın benim bu işi öğrenmem şart dediğim gibi kocaman bahçem var fakat bağçede bitane gülüm yok

sizden öğrendiklerime dayanarak şurda hata yapıyomuşum demek ben çelikleri diktikten sonra fazla beklemeden yer değiştiriyorum demek onları o zaman kaybediyorumherkeze verdiği bilgi için şimdiden teşekür ederim

Mahmut Bey ,
Bahsettiğiniz güllerden bende 3 adet var. Kırmızı, Beyaz ve Lila rengi. Muhteşem kokuyorlar ve yılda 7-8 defa açıyorlar. Bu sene kalemledim şu anda sonucu bekliyorum. Resimlerini daha sonra gönderirim.
sayın kuyucu keşke imkan olsada o gül çeliklerinden banada ulaştırabilseniz çok sevinirim bölge olarak üsküdardayım

nacrun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön