View Single Post
Eski 13-02-2016, 22:32   #37
reguler
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-10-2014
Ağacı alırken ters bir zamanda almıştım aşırı böcek vardı eve alamamıştım. Baktım olmuyor tüm toprağını değişmiştim. Mevsim düzgün değil diye köklerine hiç dokunmamıştım. Şimdi ağaç uyandı bende hemen köklerini budayayım dedim. Çektiğim fotoğraflar ile sizi baş başa bırakıyorum.
https://youtu.be/B0-iJNJi6RE

Çalışmanın özeti şöyle:
Köklerin çatallanması için ayrım yerlerinden aynen dallarda budakların dibinden kestiğimiz gibi budadım . Hiç kök çıkmayan yerdeki aşağı doğru çıkan kazık kökü kısalttım kabuğunu soyup kök olmayan yere doğru yönlendirdim. Kabuktan kök çıkmasını bekliyorum.

Diğer bir yöntem kökleri çiviler yardımı ile eşit bir şekilde etrafa yaymaya çalıştım. Üst üste binen kökleri temizledim.

başka bir çalışmam ince olan ve büyümesini daha fazla düşündüğüm kökleri hiç budamadım. Onların kalınlaşıp diğerlerine yetişmesini bekliyorum.

Son olarak kalın olan kökleri uçlarından 2 ye böldüm ve ayırdım onların da çatallanmasını bekliyorum.

Köklerin düz bir şekilde etrafa yayılması için ağacı vida ile kontra plağa sabitledim. Ayrıca bazı dalları da toprağın altında tutmak için vidaladım.

Düzenleyen reguler : 14-02-2016 saat 09:32 Neden: video eklendi
reguler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön