View Single Post
Eski 13-02-2016, 13:59   #17
putko
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-12-2015
Çalışmalar devam ediyor

Terasta hazırlıklar devam ediyor.
Ahşap saksılarımın bir tanesini bitirdim. Bu saksının tahtalarını sitelerden almıştım, ama yamuk yumuk ve eşit boylarda kesmediklerinden düzgün birşey çıkarana kadar canım çıktı. Bugün gidip içerisine membrane ve dışı için mat ahşap koruyucu aldım. Boyutları 100*35*40h. Bunlardan daha fazla yapmam gerek ama gerçekten bu şekilde olursa çok yorucu bir iş. Üstelik malzemeleri de çok fahiş fiyata bulduğumdan neredeyse piyasadaki fiyatları bulacak. Yine de uğraşması zevkli, bir de içinde birşeyler yetiştiğini görsem başka birşeye gerek yok.

Topraksız tarım denemem için de kova biriktirmeye başladım, tohumlar için viyol ve sistem için ise borular, vanalar temin ettim. Bunlar kapalı kısımda kalacaklar.

Ayrıca enzimim de yolda, ve balkonda ki güvercin gübresini şerbet yapıyorum. Bakalım oda bir işe yarayacakmı bilmem. Belki sonbaharın sonuna doğru kullanırım.

İkinci resimden de görüleceği üzere palet fikrinin pek de iyi bir fikir olmadığı ortaya çıktı. Şirketin yanında bir yığının içinden bir palet alıp eve getirmiştim. Üzeri pamuklandı, sanırım mantar büyüdü. Zaten tahtaları çürük. İşe yarasa insanlar niye atsınki.

Ayrıca yukarıda ki resimdeki gibi boyalı çalışmaların, boyama, eskitme, cam verniği ile üzerinden geçme gibi üç aşamalı bir zahmeti varmış. Sanırım o kadar vaktim hiç olmayacak.

Şuan teras acayip kirlendi, gidip toplasam iyi olacak.

Name:  DSCN0045.jpg
Views: 1308
Size:  51.8 KB
Name:  DSCN0047.jpg
Views: 918
Size:  45.5 KB
Name:  DSCN0046.jpg
Views: 991
Size:  58.9 KB
Name:  DSCN0044.jpg
Views: 938
Size:  39.6 KB