View Single Post
Eski 08-02-2016, 17:03   #5
caglarxx
Ağaç Dostu

caglarxx's Avatar

Giriş Tarihi: 24-12-2007
Aşı yerini işaretledim.Kültivarların %90 ı aşılı diyebiliriz neredeyse.(en azından bizim karşıyaka böyle)
Ben fotoda gördüğüm kadarı ile işaretlemeye çalıştım köklendirme noktalarını ,ama siz ne tarz elde etmek istediğinize göre boğum altından veya daldan yapabilirsiniz(ikili gövde vs.gibi)
Bir gövdede birkaç havai yapılabiliyor ,aynı hat üzeri biraz riskli.Bana göre kırmızı işaretlediğim yerlerden yapılabilir,ya da sadece maviden.Aynı baharda kök budaması saksı toprak değişimi ve köklendirmeler fazla olabilir.Ama kökleri budamadan ve fazla oynamadan saksı toprak işi yapacaksanız köklendirmeleri yapın derim.

Yaprak rengi ve büyüklüğü açısından benimkilerden birini ekliyorum ki bu foto bilinçsizce 2 kere tam yapraksızlaştırma sonucu neredeyse %40 küçük hali.

En sonda eklediğimde bu sonbaharda aldığım bir aday oda aşılı ama çok çaktırmıyor.Fidan alırken ne kadar alttan dallanma varsa okadar öndesiniz ,Yanlış anlamayın aynı şeyleri bende yapmış olduğum için yazıyorum,altta saplam bir dal oluşturmak en az 2-3 sene

selamlar.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg as?ı3.jpg (69.3 KB, 67 views)
Dosya Türü: jpg HAVAI?.jpg (47.7 KB, 68 views)
Dosya Türü: jpg balkon6.jpg (65.8 KB, 68 views)
Dosya Türü: jpg skeeter.jpg (64.4 KB, 68 views)
caglarxx Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön