View Single Post
Eski 05-02-2016, 08:44   #43
musk
Ağaç Dostu

musk's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Tek tek cevap vermek gerekirse;

Söylediğim gibi fotoğraflarınız çok güzel, kullandığınız cihaz tam olarak hangisi ve bununla ilgili bir takım sorularım olacak;

1- zoom da başarı durumu nedir. (bahçede bulduğum bir böceği zoomlamaya çalışsam tüm ayrıntıları verebilir mi? veya göl kenarındasın su kuşlarını yanına yaklaşıp kaçırmadan net olarak kaç metreden çekim yapılabilir.)

Zoom oranı bence yeterli. Ancak tüm ayrıntılardan kastınız nedir bilemem. Benim prof. makine anlayışıma göre elbette ki o makine kadar olamaz. Bir örnek. Birinci resim max. genişş açı, diğeri max. zoom. Her hangi bir kırpma düzenleme yapılmış değil.
Name:  20160205_092420-2.jpg
Views: 659
Size:  71.5 KB Name:  20160205_092428-2.jpg
Views: 656
Size:  65.0 KB

2- Hareketli nesnelerde görüntü kalitesi ne durumda.
Hareketli nesnelerde hiçbir makine (prof. lar dahil) manuel ayarlama (fotoğraf bilgisi gerektirir) veya bunun için cihazda olan özel mod. lar kullanılmadan sonuca ulaşılamaz. Bu modlar birçok cihazda olduğu gibi S6 serisinde de var.

3- Yine havada ki kuş örneği gibi, görüntü yakalama hızı nasıl.
Bu da yine hareket söz konusu olduğu için mod. larla ilgilidir. Mümkündür.

4- Çekilen fotolar kaç mb. ve farklı seçenekler sunuluyor mu?

Çekilen fotolar max Çözünürlükte ( 5312X2988 pix) barındırdığı renk miktarına göre değişmekle beraber. 2.5 ile 5 mg arasında değişir. Farklı daha düşük seçenekler elbetteki var.

5- Flash diskten söz etmişsiniz, diski direkt olarak makineye takıp foto veya video aktarabilme özelliği var mı? (Gezilerde hafızayı boşaltma açısından çok işe yarayacak özellik.)
Direct olarak takabilirsiniz. . Bir ucu normal usb bir ucu micro usb olanları ben şahsen kullanıyorum. Minicik bir şey. 64 gb. 80 tl gibi de bir fiyata almıştım.Taktığınız anda otomatik tel zaten dosyaları ekrana getirecektir.

musk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön