View Single Post
Eski 04-02-2016, 10:06   #4
şimşirbonsai
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-02-2016
Sayın dusunenadam ve Sayın badrobot cevaplarınız için teşekkür ederim.
Aslında bende kendi yaptığımı, yazdıklarımı biraz garipsedim. Malumu ilan etmişim. Ama sonra düşününce bunun biraz kendimdeki paylaşım isteği olduğunu farkettim.
Evet işin başındayım ve söylediğim gibi öğrenmek için okumaya çalışıyorum ve bu arada da hem el alışkanlığı kazanmak hemde bir hobi ile uğraşıyor olmak için bu şimşiri almıştım. Nasıl tellenir nasıl sulanır ne kadar yapılmalı bunları tecrübe etmek gerekir.
Bunların dışında sormak istediğim bir iki şeyde var.
Bir ağacı bonsai saksısına geçirdikten sonra toprağın üzerine koyulan yosunları nasıl yetiştiriyorsunuz? Ben yaptığım teraryumların içine koymak için bahçedeki çimlerin arasından yosun topluyorum ama bunda da bir hata yaptığımı kötü tecrübelerle anladım.
Teraryumlarımın içi çok böceklendi. Belki bu soru için bu başlık doğru değil biliyorum ama ben aynı yosunları ileride bonsai saksılarına koymayı düşünüyordum. Zamanı geldiğinde yeniden toplamak yerine şimdiden yapılabilecek bir şey var mı diye sormak istedim. Ve ayrıca bu böcek sorunu için pratikte ne önerirsiniz.
Bunlar ilk paylaşım ve sorularım. Rahatsız edici bir durum oluşursa lütfen uyarın.
İyi günler. Saygılar.

şimşirbonsai Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön