View Single Post
Eski 29-01-2016, 16:59   #26
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi olmez Mesajı Göster
Ya şimdi niye öyle dediniz ki Sn. TCM. Ben de iPhone kullanıcısıyım. Alındım şimdi.
Şaka bir yana ben iPhone 6 eşim ise Xperia Z2 kullanıcısı...
Size demedim, İPhone lara dedim

Bence; kıymetini bilen ve kullanabilen, ne istiyorsa onun en iyisini almalı imkanı ölçüsünde.

Teknoloji forumunda tanıştığımız Birleşik Arap Emirliklerinde çalışan cerrah arkadaşımız vardı. Isırılmış elması vardı onunda, tabi o elmaya uygun tabak kaşık çatal falan. Biz olaya ( ev sinema sistemleri ) yeni başlamışız cihazların (cihazda giriş seviyesi) kumandadan işlevini bilip öğrenip bulup çalıştıramazken eleman cep telefonundan evdeki tüm sistemlerine kumanda eder, ayarlar, programlardı. Tabi cihazları bizim ki gibi giriş seviyesi değil, ay üssü alfa tamamı, bizim cihazın üzerinde 30 tuş varsa onunkinde 70 tane var. Bizim hoparlör giriş seviyesi tek başıma kucaklayabiliyorum, adamın hoparlörlerini yerinden oynatmak için vinç lazım, üstelik evi üç katlı benim aletleri çatı katındaki çocuğunun odasına bile koymaz. Ülke zengin, maaş da fazla olunca nereye harcayacak arkadaş...

Haa para bende de çok, 15 yıl kadar önce vestel hissesi almıştım, 10 yılda 100 kat artınca bende parayı koyacak yer bulamadım haliyle. Yeri gelmişken Sn. Zorlu ya Vestel yatırımcılarını zorda bırakmadığı memnun ettiği için bir kez daha teşekkür etmek isterim.

Ne diyordum, param çok, porsche cayenne alacaktım son anda hanım engelledi, 'ayda 1000 km. yapıyorsun, onu da yaylayı saymazsak 10 km. çaplı yerde gidip geliyorsun, 600 bin tl. lik arabayı alıp millete güldürecen mi kendini' dedi. Haklı kadın, vazgeçtim.

Hanımın kendi gibi ev hanımı arkadaşının kocası i phone 6 plus alıvermiş karısına. Kadın daha önce akıllı telefon kullanıyor ama bu kadar akıllısını değil. Benim kız bunlara whats up tan grup kurmuş her sabah 'günaydın' laşıyorlar. Geçen gece yarısı arkadaşı arıyor hanımı 'yanlışlıkla gruptan kendimi çıkardım, senin kıza söylede beni tekrar gruba alsın' diye. Olay bu işte, adamcağız ne kadar hayra girmiş gördünüz mü.

Sonuçta aldığının hakkını vereceksin, oklavayı aldıysan kocanın kafasında kıracaksın, kapının arkasında durmayacak, altın yemek takımın varsa içerisinde yemek yiyeceksin, yoksa alma arkadaş...

Sayın müstakbel komşum; anladığım kadarıyla ultra hd, led tv. vs. olaya hakimsin, bence alabileceğin en iyi telefonu al. Seninle komşu olacağıma seviniyorum, hobilerimiz, ilgi alanlarımız birbirine yakın, ikimize uygun araziyi aramaya devam. Resimlerini gönderdiğim tarla iki sene sonra baraj suları altında kalacak, durumu anlatan bir yazı yazdım bakanlığa 'iptal ediverin' diye, bakalım ne cevap gelecek...

Not: açık renkte yazılan yazıların ayrıntılı açıklaması hafta sonuna kalsın.

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön