View Single Post
Eski 27-01-2016, 15:37   #27
peyzajustası
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-01-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fagar Mesajı Göster
Emekli bir Kimya Mühendisi ve Tekstil Makina imalatcısıyım.
Çatalcada boş duran tarlama yesil 5 sene önce 7.000 adet Leylandi ektim ve şu anda 2,5-3,0 mt. boyuna ulaştı.
Bu işe konuyu bilen , ortak olarak katılan ancak sonradan sağlık nedeniyle ayrılan bir arkadaşın önerisiyle girdiğimden fidanlıkla ilgilenmedim. Satış ihtiyacım olduğundan yaptıgım araştırmalardan sonra Fidanların saksılanma gereği ve de 1 yıl saksıda beklemiş olması ortaya çıktı. Bu işleri yapabilecek kişi veya kişileri arıyorum.
Önerileri olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba,
Girdiğiniz bilgilerden anladığım kadarıyla fidanların saksı değiştirme işlemini zamanında yapmadığınız için
fidanlarınızın kökleri sıkışma yaptığından gelişimi yavaşlamış olmalı.Bu işleri yapabilecek kişi veya kişileri arıyorum yazmışsınız, yanınızda aldığınız kişiden beklentileriniz nelerdir.Leylandileri satmayı düşünüyor iseniz ne kadar ücret talep ediyorsunuz, bunları açıklarsanız size yardımcı olmayı düşünen arkadaşları bulmanız daha kolay olur diye düşünüyorum.Ben fidan yetiştiriciliği bölümü mezunu biriyim fidanlarınızı satmayı düşünürseniz, yardımcı olmaya çalışırım.2,50-3 metreden sonra leylandi ye bakmak piyasada 3 metre üzeri yüksek adetlerde leylandi talebi olmayacağını düşündüğüm için uygun olmaz diye düşünüyorum.

Saygılar

Halil

peyzajustası Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön