View Single Post
Eski 27-01-2016, 09:42   #27
asas212
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-01-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nail Mesajı Göster
Ben de 6 yıldır resimle uğraşıyorum, profesyonel değil tabii, bir Rus eğitmenin atölyesinde haftada bir gün ders alıyorum. Daha önce de heykel yapmıştım ama heykelde tamamen eğitimsizim. Aslında resime bonsaiden daha çok ağırlık veriyorum. Bir resime ne kadar zaman harcarsam harcayayım sonunda bitirip de duvara astığımda uzun yıllar orada kalacak, ben öldükten sonre bile her zaman birilerinin hoşuna gidecek ve onlar da izlemeye devam edecek. Ama bonsai çok kırılgan bir malzeme, çok uzun sürede yetişiyor ve her an kaybedilebilir. Profesyonel bonsai yetiştiricileri ve sera sahipleri hem tüm zamanlarını bonsaiye harcadıkları için hem de işin inceliklerini bildikleri için ağaçlarını kaybetmiyorlar ama biz öyle mi? Bu nedenle bonsai benim için "ben yaşlanırken ağaçlar da balkonda yavaş yavaş şekil alsınlar, acelesi yok" bağlamında ilgilendiğim bir hobi. Sitenin sanatla ilgili bölümüne resimlerimi koyayım, oradan devam ederiz.

İyi çalışmalar diliyorum.

Nail
Herkese kolay gelsin.
Ben cok meraklı bir şekilde 2 ay önce kadar bonsai merakına yeniden kapıldım.Daha önce bir agac cürüttügüm için hevesim kacmıstı ama yeniden baslamak güzel olacak.Yaptığım arastırmalar hep bu siteye,bu yorumlara cıktı Bende fidan almak pahalı olacagı için cevreden sizin tariflerinize göre agaclar aramaya basladım.Hatta çam ağacı içinde köyümüzde kayalık yerlere gidecegim hafta sonu.Orada cok kayalarda cok zor sartlarda garip sekillerde bu işe uygun camlar oldugunu halen daha hatırlarım

Ama bugun evimin önünde su agacları farkettim.Ve fotograflarını yüklüyorum.Bunların kova büyüklügünde saksıda olması beni daha kolay bu işe yönlendirir diye bunlarla ugrasmak istedim.Agacların durumları da bana iyi geldi.Soguk ortamda yasıyorlar.Cok su vermeden iyi bir şekilde kurumadn yaprak dökmüyorlar.Bana lütfen bu konuda yardımcı olun.Bna mesajda atabilirseniz cok ama cok sevinirim.Saygılarımla.İsmail UÇAR

20160127 085939 Richtone(Hdr) - Hızlı Resim
20160127 085945 Richtone(Hdr) - Hızlı Resim
20160127 085956 Richtone(Hdr) - Hızlı Resim
20160127 090002 Richtone(Hdr) - Hızlı Resim

İletişime geçmenizi sabırsızlıkla bekliyorum

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg 20160127_085939_Richtone(HDR).jpg (72.4 KB, 582 views)
asas212 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön