View Single Post
Eski 17-12-2015, 09:12   #94
Beyhanaksoy
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-12-2015
Merhaba,ben bir iki yıldır çıkan külleri odun veya kömür çöpe atmiyorum geçtiğimiz yaz o bölgeyi iyice kazdıktan sonra toprakla yarı yarıya olacak şekilde ve çok az miktarda hayvan gübresi ile iyice harmanladıkt herkes bana gülmüştü baharda bu işlemi yaparken sonra o bölgeye fasulye ve çiçek ektim ,denemek için 2 metreye 1 metre alan kullandim orada yetişen fasulye miktarı normalde 1 kg toplanırken ben ilk turfan 3/4 kilogram hasat ettim ikinciside 3 kg dan fazla idi çok verimli oldu ektiğim mevsimlik çiçekler bile uzun süre dayandı o alanda bulunan iki gül fidanı hala havada don olmasına rağmen çiçekleri var bahçede diğer güllerin çiçeği geçti ve taze fasulyelerimin lezzeti defalarca denk gelip yiyenlerin dikkatini çekti çok lezzetli oldu donduruyucuya attığım fasulyeler bile sevmeyenlere kendilerini sevdirdi. Uzman değilim araştırmayı denemeyi seviyorum denedim başarılı oldum,ayrıca mutfakta çıkan yumurta kabuğu patates kabuğu gibi maddeleri bahçenin bir köşesinde topluyorum üzerine biraz toprak atarak örtüyorum bazense tavuklara ördeklere atıyorum. Doğada hiçbirşey çöp olmamalı.

Beyhanaksoy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön