View Single Post
Eski 01-12-2015, 10:28   #11
olmez
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi umutdunyasi Mesajı Göster
Çok güzelmiş ne kadar bir sürede bu şekli aldı benimkiler bir türlü filizlenmedi
Yaklaşık 10-15 gün diyelim. Net bilemiyorum çünkü. Kasım ayı başında bitkiler geldiğinde bunları da iliştirmiştim kenarlara ayın 13 ünde filizlenmiş resimleri paylaşmışım. Yalnız belirtmem gereken bir durum var. Daha önce saksı toprağını katmanlar halinde nasıl hazırladığımı anlatmıştım. En üste koyduğum dere kumu kesinlikle çok iyi drenaj yapıyor. Sayın SDurul'un çok sulamamam konusunda özellikle uyarmasına rağmen ben yine dayanamayıp 3 günde bir yağmurlama şeklinde suluyorum. Kola şişesinin kapağına delikler açtım onunla yağmurluyorum. Yaklaşık 1 su bardağı kadar veriyorum 3 günde bir. Su yüzeydeki dere kumunda 10-15 saniye kalıyor en fazla. Geçtiğimiz hafta ve hafta sonu yağmur vardı Muğla'da. Tek saksılara aldıklarım dışında kalan bunları yağmur alacak şekilde bıraktım, ama devamlı da kontrol ettim bozulma var mı diye. Pazar öğleden sonradan bu yana hava güneşli, akşamları oldukça soğuk. Halen sık sık kontrol edip herhangi ters bir durumda müdahale etmek için bakıyorum. Ama yağmuru yedikten, arkasından gelen güneşli günlerde gündüz güneşlenip gece soğukladıktan sonra daha bir coşmaya başladılar sanki. Özellikle Sedum sarmentosum hiç durmadan yeni patlamalar yapıyor. Öğle arası resimlerini çeker öğleden sonra koyarım buraya.

olmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön