View Single Post
Eski 29-11-2015, 20:33   #2434
Esss78
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-11-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mustafa_myb Mesajı Göster
Sn. Esss78 Öncelikle aramıza hoş geldin demek istiyorum. Limon ve kumkuat ağaçlarınız için güzel ve gördüğüm kadarı ile de başarılı bir mücadele yapmışsınız. Tebrik ederim. kumkuat için de gereken standart uygulamaları yapmışsınız. Yalnız izmir gibi bir yerde içeri almak pek doğru olmamış ve zaten de ağaç gereken tepkiyi vermiş. Dışarıda kaç gün bekledi bilmiyorum ama anlaşılan kendini kış uykusuna almış, ama merak etmeyin korkulacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Yapraklarını dökebilir fazla sorun yapmayın bence ama kışa girerken son sulamanızı yaptığınızda bitki besinli bir su verirseniz yeterli olacaktır. Benim gördüğüm tek eksik baharda uyanma zamanı gelince uç budaması yapılması iyi olacaktır. Çünkü ağacınızın biraz gövde yapması lazım görünüyor. Nacizane paylaşabileceğim bilgim bu kadar. Benim balkonumda da limon, kumkuat, mandalina, portakal, süs narı, avakado, mavi ladin, kestane, goji berry ağaçlarım var. Hepsinin baharda yeni sürgünler vermesini dört gözle bekliyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Yorumlarınız için çok teşekkürler. Bugün aldım dışarıya buradaki önceki yorumları okuduktan sonra. O zaman sulama yaparken söylediğiniz gibi besinli su vereceğim. İnşallah bahara kadar kendini toparlar. Budama için o zaman tekrar yardım isterim sanırım.

Esss78 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön