View Single Post
Eski 28-11-2015, 00:30   #14
Dudugen
Ağaçsever

Dudugen's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozerengin Mesajı Göster
öncelikle merhaba
dudugen arkadaşım seni tebrik ediyorum. çalışmalarında başarılar. bende sizin gibi akan su kültürüne merak sardım. fakar ben bu işi ankarada sera içerisinde kıvırcık olarak yapmak istiyorum. konuyu iyiki açtın. benimde kafamda soru işareti olan sera içi ısıtma.
**** sadece sistemde gezen suyu 24 derecede tutsam sera içinide ısıtmış olurmuyum. ben sistemi 320 m2 bir alana kurmak istiyorum. malum ankara soğuk bu konuda en az maliyetle nasıl sıcak su üretebilir ve sisteme verebilirim. solar sıcak su üretimimi yoksa solar elektrik üretimimi daha avantajlı olur.
çalışmalarında başarılar dilerim. bilgileri bizimle paylaşırsan çok memnun olurum.
Teşekkürler sayın özerengin. Size de projenizde başarılar dilerim. Sanıyorum hocalarımız size fikir beyan edeceklerdir, sorunuzla alakalı.

Ama Ankara gibi bir yerde, tahminimce ısıtma sistemi şart. Fakat solar sistemde gün ışığına oldukça ihtiyacınız olacak. Ben 2 sene kadar Ankara'da ikamet ettim ve hatırladığım kadarı ile, bir hafta güneşi doğru düzgün görmediğim zamanlar oldu.

Dudugen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön