View Single Post
Eski 16-11-2015, 10:47   #28
Nefin Nur
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Giriş Tarihi: 09-01-2011
Herkese iyi günler,
geçen hafta senelik iznimi kullandım, bahçemle ve evle biraz ilgilenmek istiyordum, maalesef çok ilgilenemedim, birde ustayla iş olmuyor, arasan bulamıyorsun gelen işini baştan savma yapıyor ,sanırım ev oturulacak hale gelene kadar biraz sinirlerimiz yıpranacak,

bahçede çok güzel bir gül var ve hiç bakım olmamasına rağmen bu mevsimde açmış hayret ettim, daha önce onlarca gül almıştım gözüm gibi baksam da hepsi kurudu gitti, acaba işin sırrı kendi haline bırakmakta mı?

Name:  1 bhc.jpg
Views: 727
Size:  45.2 KB

Gülün hemen yanında laz üzümü olarak bildiğim kokulu siyah üzüm var ama ona da hiç bakılmamış, inşallah budamasını öğrenebilirsem üzümü budayıp daha sonra güzel bir yere sardırmayı düşünüyorum.

Name:  2 bhc.jpg
Views: 686
Size:  49.0 KB

Bahçenin ön kısmı resimde tam anlaşılmıyor ama biraz yokuş , bu kısmı düzleştirebilirsem sadece çim ekip oğlumun oynayabileceği bir alan oluşturmak istiyorum.

Name:  3 bhc.jpg
Views: 712
Size:  62.4 KB

Bunlar da bahçemdeki biberler, hala birkaç tane biber bulunabiliyor.

Name:  4 bhc.jpg
Views: 746
Size:  47.4 KB

Gelelim işin komik yanına , geçen gün bahçede kabak var mı diye dolaşıyordum komşu seslendi dikkat et kuyuya düşme dedi, ben nasıl mutlu oldum aa dedim bahçede kuyu varmış, bahçeyi sulayabilir miyim kuyuyla dedim, komşumun cevabı "ne sulaması lağum kuyusu o". Meğer burda herkes bahçesine kuyu açıyormuş ve gideri oraya bağlıyorlarmış, 2015 istanbulunda bu şekilde olabileceğini asla düşünemezdim, açıkçası çok üzüldüm çünkü banyo, mutfak, tuvalet hepsinin gideri bahçede ve kullanılan deterjan vs. atıklar bahçeye gidiyor

Bahçe için kazma, kürek almam gerekiyor acaba bunlardan başka ne ihtiyacım olur, bahçesi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim,

Bir de evin yanında kömürlük var ama kömürlüğü hasta bir köpek ev olarak kullanıyordu, geçen hafta komşular şikayet etmiş ve köpeği almışlar, şimdi o kömürlüğün içine nasıl bir ilaç kullanabilirim, mutlaka pire doludur, insanım diye geçinen bir yaratık köpeği vurmuş ve hayvancağızın arka kısmı yara içindeymiş, kullandığım ilacında etkisinin geçmesi gerekiyor çünkü ilerde kömürlüğü kümes olarak kullanmayı düşünüyorum tavukları öldürecek bir şey olmamalı

Çookkk çalışmam lazım çokk ama maalesef sadece yapılacakların listesini yapıyorum ama bunları yapacak zamana ve bilgiye sahip değilim

(umarım resimleri doğru yerlere yerleştirebilmişimdir)

Düzenleyen sabah : 09-12-2015 saat 10:55 Neden: Fotoğraflar düzeltildi.
Nefin Nur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön