View Single Post
Eski 10-11-2015, 19:36   #336
Sevgi Durul
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Sevgili Zehra Evin, çok teşekkür ederim.

Roa natura, yeni üye olduğum zamanlarda forumda bir arkadaş tarafından isteyenlere gönderilmişti. O zaman edinmiştim.

Ben ürün hakkında aşağıda kopyaladığım bilgiyi, buradan aldım.

Zararlılara etkisinin yanı sıra bitki gelişimi üzerinde olumlu etkisini gözlemledim.

İlk bana ulaştığında belirli miktardaki suya enjektörle ölçerek veriyor, blendırla iyice karışmasını sağlıyordum. Şimdi oranlarını unuttuğum için, beş litrelik su kabına bir kaç damla ilave ederek bidonu iyice çalkalıyorum. Bitkilerin üzerine bu karışımı spreyliyorum. Sevgiyle...

-alıntı-
İçeriğinde bulunan kitinaz enzimi sayesinde, bitkinin gelişimini engelleyen veya verim kaybına yol açan zararlı böcekler ve fungal (mantari) hastalıkların baskılanmasını ve bitkinin bunlara karşı dayanıklılığının artmasını sağlar.

Alisyum saksısında çimlenmeler olmuş. Dona dayanırlar mı acaba?

Name:  alisyum.jpg
Views: 831
Size:  43.8 KB

Sedum rubrotinctum geçen kışı -21 leri görerek geçirmişti. Görüldüğü gibi sağ ve sağlıklı.

Name:  sedum rubrotinctum.jpg
Views: 795
Size:  41.6 KB

Aldığım diğer bitkilerle birlikte, sayın alys'in hediye olarak gönderdiği yaz frezyalarını bir türlü yeşertememiştim. Bütün yaz zıpçıktılarla birlikte bol bol sulandılar, çürümemişler. Dört soğanın dördü de sürmüş, sevindim.

Name:  frezya.jpg
Views: 787
Size:  45.1 KB

YeniGine'cim, teşekkürler. Bu menekşe sana gelsin. Sevgiyle...

Name:  menekşe.jpg
Views: 730
Size:  28.0 KB

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön