View Single Post
Eski 05-11-2015, 18:47   #89
yarenimex
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aydemiraydın Mesajı Göster
Poslu fidancılığı telefonla aradım. elimizde 10 çeşit karışık honeybery var ,tozlanma sorunu ve bakım sorunu yok dedi. telefonla sipariş alıyorlar.
Sayın Aydemiraydın, sipariş verdim demişsiniz, hayırlı olsun fidanlarınız. İnşallah gelen fidanlarınız değişik çeşitlerden oluşur ve tozlanma problemi yaşamazsınız. Sayın Gilaboru'nun satışlarını olumsuz etkilemesini istemem ama tozlaşma için fidanlar çift olarak satılıyor normalde. Ben fidanlarımı İsviçre'den getirtmiştim. Bana çift fidan için fiyat verdiler, tozlaşma için her kültüvara ayrı bir çeşit olduğundan bahsederek. Uyarmak istediğim bir husus daha var. Soğuklanma isteği. Bu bitkinin anavatanı Sibirya ve Sibirya'ya yakın ülkeler.Eksi kırk dereceye dayanıyor. Dolayısıyle soğuk bölge istiyor. Benimkiler baharda sürgün verdiler on cm kadar, daha sonra sıcaklar artmaya başlayınca gelişimleri durdu hep.İlk parti gelenler öldüler, ikinci partiyi denedim gene aynı akibete uğrayınca artık vazgeçtim. İnşallah Bursa'nın soğuk bir yerinde yaşıyorsunuzdur ve başarıyla yetiştirmenin keyfini yaşarsınız...

yarenimex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön