View Single Post
Eski 05-11-2015, 12:43   #10
Resulgur
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Talking

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Öncelikle balkon güzelmiş...
Emeklerinize sağlık Sayın Resulgur çok güzel olmuş... Peki bıldırcınlar nerede?
Valla bıldırcınları kesip yedik

Kısaca anlatayım 5 tane almıştık 2 erkek 3 dişi baya bir yumurta verdiler bize aylarca tükettik .. Burada iş arkadaşımla kuş çiftliğinden ortak aldık bir süre arkadaşımda kaldı iki tane dünya güzeli gözleri renkli kızları var dedim çocuklar sevinir hem yumurtasını yesinler. Bende bu arada bu kafesi hazırladım baya bir emek verdim. Daha sonra havalar iyice soğumaya başladı gece -5 lere vardı arkadaş lojmanda besleyecek yer olmadığından bana verdi bıldırcınları bende kafese koydum. Seçime az kalmıştı bizim işler yoğun bilirsiniz, pek ilgilenemedim ne yazık ki , bir gün geldim baktım kavga etmişler sn.@aydemiraydın ın dedikleri aynen yaşandı. Bir tane dişi nin kafasını gagalamış kanatmışlar bende ayırdım tedavi ettik hanımla birlikte .. Sonra bir abiye vermek istedim bakamam dedi iki erkek zaten hep kavgalı koyacak yer yok , bir gece düşündüm ne yapsam diye sonra internette bıldırcın ızgara kavurma dolma tariflerine göz attım ve hepsini gamet getirerek kestim. Hanımla kavurma yaptık bir güzel afiyetle yedik

Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön